Minister Wojciech Kolarski z PiS odwiedza Piłę w ramach kampanii wyborczej

Intensywność kampanii wyborczej nie osłabia. Tym razem, na mapie politycznych podróży znalazło się miasto Piła, które odwiedził najważniejszy kandydat partii Prawo i Sprawiedliwość z Wielkopolski, inaczej prezydencki minister – Wojciech Kolarski.

W swojej wypowiedzi, Kolarski podkreślił, iż europoseł powinien aktywnie wykorzystywać swoje kontakty w Unii Europejskiej, aby wspierać samorządowców z północnej Wielkopolski w dotarciu do odpowiednich osób w Brukseli. Gwarantuje, że on jest gotowy podjąć się tego zadania. Zaznaczył również, że problemy naszego kraju są bezpośrednio powiązane z problemami północnej Wielkopolski, stąd są one dla niego równie istotne, bez względu na to, czy mówimy o sytuacji w Poznaniu, Warszawie czy tutaj – powiedział Wojciech Kolarski.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości obiecał także konstruktywną współpracę z miejscowymi politykami. Jego zdaniem kluczową rolą europarlamentarzysty jest lobbing na rzecz lokalnych projektów inwestycyjnych w Brukseli. Ponadto, Wojciech Kolarski zapowiedział swoje zainteresowanie walką z postanowieniami Zielonego Ładu, Paktem Migracji oraz potencjalnymi zmianami ustrojowymi w Unii Europejskiej jako głównymi zagadnieniami, którymi zamierza się zająć w Europarlamencie.