Rafał Zdzierela, Starosta Pilski, dziękuje za wsparcie wyjazdu sportowców na Międzynarodowy Turniej Judo na Słowacji

Józef Jopek, szkoleniowiec UKS 6 Piła, odwiedził Rafała Zdzierelę, starostę pilskiego. Powód wizyty? Wyrazić wdzięczność za finansowe wsparcie uczestnictwa zawodników w Międzynarodowym Turnieju Judo. Prestiżowe zawody miały miejsce na Słowacji, konkretnie w miejscowości Michalovce.

W rywalizacji udział wzięło aż 600 judoków z 16 różnych państw. Poza polskimi uczestnikami, na maty przystąpili sportowcy z takich krajów jak Turcja, Azerbejdżan, Francja czy Bułgaria. Wśród tej międzynarodowej stawki znaleźliśmy reprezentantów Powiatu Pilskiego – zawodników z UKS 6 Piła. Na turnieju obecni byli także judocy z klubów z Szydłowa, Kaczor i Białośliwia.

Sportowcy z powiatu pilskiego zaprezentowali wysoki poziom umiejętności. Wrócili do kraju z bagażem 4 złotych medali, 5 srebrnych oraz 5 brązowych. Judo – Jopek, klub reprezentujący Powiat Pilski, na 56 uczestniczących w turnieju organizacji, uplasował się na wysokim 9. miejscu.

Rafał Zdzierela, starosta pilski, podkreśla znaczenie wsparcia dla takich inicjatyw. Jak mówi, przyczyniają się one do rozwoju tradycyjnych i szlachetnych dyscyplin sportowych. Dodatkowo, dają sportowcom możliwość rywalizacji i wymiany doświadczeń na międzynarodowej arenie.