Piła ma rozbudowaną bazę dronów, która umożliwia śledzenie przestępstw środowiskowych

Piła opracowała ciekawe rozwiązanie do walki z przestępczością środowiskową. Będą korzystali z dronów monitorujących okoliczną przestrzeń. Dlatego też uważamy, że miasto to podchodzi w bardzo nowoczesny sposób do poradzenia sobie z codziennymi problemami. Drony będą wykorzystywane do tego, żeby sprawnie wychwycić ludzi, którzy łamią przepisy. Jak dotąd zauważyliśmy, że taki sposób działania został obrany w wielu innych państwach za zachodzie. USA również korzysta z dronów w większych miejscowościach już od wielu lat.

Skąd powstała taka idea w mieście Piła? Władze miasta zauważyły, że człowiek ma ograniczone pole widzenia. Nawet podwojenie patroli staży miejskiej nie pokryje przecież całego obszaru miasta. Potrzebujemy czegoś więcej, żeby poradzić sobie z przestępczością. Śmiecenie jest tak naprawdę poważnym wykroczeniem. Samo zanieczyszczenie środowiska powinno być karane społecznie, jak i prawnie. Dlatego do walki z tym rodzajem przestępczości doskonale nada się zautomatyzowana siła w postaci dronów. Zacznie działać już wkrótce w Pile i być może kilku innych miastach.

Jaki rodzaj dronów zostanie wykorzystany przez miasto?

Osoby odpowiedzialne za projekt zdecydowały, że połączą dwie kamery z bardzo dużym zoomem o przybliżeniu około trzydziestokrotnym. W ten sposób nic się przed nimi nie ukryje. Drony wyposażone w dwie takie kamery nie tylko zauważą śmiecących ludzi z daleka. Będą mogły monitorować dosłownie to, co jest przed nimi, jak i za nimi. W ten sposób będziemy mieli pewność, że pole widzenia drona nie zostanie przez nic zakłócone. Pamiętajmy również o tym, że drony mogą się dynamicznie poruszać. Taki monitoring z powietrza to sprzęt rodem z przyszłości.

Z naszych danych wynika, że rozbudowywana baza dronów w Pile jest dopiero trzecim takim miastem w całej Polsce. Niewątpliwie są jednym z pionierów, którzy wspomogą swoje codzienne prace takim sposobem działania. Mimo wszystko liczymy na to, że wkrótce kilka innych miast z dużym budżetem weźmie z nich przykład. Dodatkiem będzie również interaktywny formularz internetowy, który pomoże samym obywatelem w walce z przestępczością w okolicy.