Wydarzenia z Piły. Ktoś groził staroście oraz informacje z kategorii sportowej

Jeden z pilskich starostów stał się ofiarą poważnych pogróżek. Nazywamy je poważnymi, ponieważ potencjalny agresor grozi politykowi odebraniem życia oraz zniszczeniem jego mienia. Starosta otrzymuje od kogoś wiadomości dotyczące tego, że nie tylko zrobi mu krzywdę, ale także spali jego dom. Jest wyzywany od żydów i zdrajców. Sprawą aktualnie zajmuje się policja. Trwa dochodzenie dotyczące tego, kto stoi za pogróżkami skierowanymi w stronę starosty pilskiego. Wszystkie groźby zostały wysłane za pośrednictwem adresów mailowych.

Starostą jest Eligiusz Komarowski. W mailach z pogróżkami polityk znajduje niezwykle niepokojące sytuacje. Agresor mówi wprost, że zamierza starostę zamordować za to, co zrobił. W mailu przedstawia się jako jeden z pilskich patriotów. Agresor zdaje się stać na straży wymyślonego przez samego siebie prawa. Starosta szybko powiadomił policję o groźbach, które kilkukrotnie odebrał. Z kilku informacji dowiadujemy się, że nie jest jedyną osobą, która otrzymuje takie pogróżki. Agresor mógł wpędzić się w poważne tarapaty.

Wydarzenia sportowe w Pile

W Pile odbyły się międzynarodowe sporty walki. Mogliśmy obejrzeć między innymi boks i kilka innych dyscyplin sportowych. Mowa o mistrzostwach polski boksu w kategorii seniorów. Jeden z zawodników Piły wrócił do swojego rodzinnego miasta z brązowym medalem, który dzielnie wywalczył na gali boksu. Zajął on trzecie miejsce w mistrzostwach ogólnokrajowych. Wiele osób wskazuje na to, że prawdopodobnie będzie to jego pierwszy i nie ostatni tryumf, ponieważ przygodę z boksem zaczął stosunkowo niedawno. Okazuje się, że boksuje dopiero pół roku i już zajął trzecie miejsce na zawodach.

Trener sekcji sportowej boksu podkreśla jednak, że nie tylko wyniki były w tym przypadku ważne. Na tej gali niezwykle istotne było to, że zawodnicy mogli spróbować swoich sił również w walce z zawodnikami zza granicy Polski. Ponieważ mistrzostwa były otwarte dla innych państw. Zjawiło się kilku zawodników z Niemiec, Danii, a także Ukrainy. Publiczność mogła doświadczyć niezwykle emocjonujących pojedynków pięściarskich podczas oglądania gali.