W gminie Wyrzysk pod Piłą przebudowano kilka ulic

Mieszkańcy z Wyrzyska mogą poszczycić się zupełnie nowymi ulicami, które zostały przebudowane w ich gminie. Podobno są całkowicie nie do poznania. Co takiego zmieniło się w ich okolicy? Aktualnie wszystkie największe inwestycje w tym miejscu opierają się na rozbudowie dróg. 20 stycznia 2022 roku mieszkańcy mieli okazję zobaczyć efekty tych działań. Gmina otworzyła dwie nowe drogi. Najbardziej zmieniła się ulica Przemysłowa nad Notecią. Podobno trudno poznać okolicę, ponieważ została całkowicie zmodernizowana.

Dokonano już symbolicznego przecięcia czerwonej wstęgi, które zainicjowało oficjalne otwarcie nowej drogi. Podczas uroczystych wydarzeń nie zabrakło polityków, służb porządkowych oraz obywateli zainteresowanych tym wydarzeniem. Przebudowano niemal kilometr ulicy o szerokości sześciu metrów. Na tym odcinku powstał chodnik, przejazd rowerowy i liczne zjazdy. Podliczono, że łączne wydatki na tę inwestycje wyniosły ponad 2 miliony złotych. Dofinansowanie z rządowego wsparcia dróg pokryło mniej więcej 1,5 miliona złotych z tej inwestycji.

Policja w Czarnkowie będzie miała nowego komendanta

Komendant powiatowy policji w Czarnkowie uroczyście żegna się ze swoim mundurem i powoli przymierza do przejścia na emeryturę. Pan Piotr Ryżek przejdzie w stan spoczynku i wkrótce zostanie zastąpiony przez nową osobę, która zostanie wybrana na jego stanowisko. Aktualne obowiązki ma przejąć najlepiej kwalifikujący się do tego policjant. Zdecydowano się wybrać obecnego komendanta wojewódzkiego policji w Czarnkowie. Będzie nim podinspektor Mikołaj Szydzik. Już wkrótce zastępca komendanta przejmie wszelkie obowiązki.

W trakcie uroczystego pożegnania obecny komendant nie krył wzruszenia ze względu na to, że liczna grupa osób zebrała się, aby uczcić jego odejście. Zwrócił uwagę na to, że służba była dla niego nie tylko zbiorem obowiązków, ale także zaszczytem oraz świetnie spędzonym czasem. Podziękował wszystkim za współpracę i powiedział, że z przyjemnością pracował z nimi przez te wszystkie lata. Nowy komendant obiecał z kolei, że dołoży wszelkich starań co do tego, aby kierowana przez niego jednostka utrzymała wysoki poziom.