Policja z Piły ujęła 34-latka oskarżonego o liczne włamania do altan działkowych

W ręce funkcjonariuszy policji z Piły wpadł 34-letni mężczyzna podejrzany o wielokrotne włamania i kradzieże z altan działkowych przy ulicach Koszalińskiej oraz Paderewskiego. Mężczyzna, który na cel obierał sobie wartościowe przedmioty i narzędzia elektryczne, został aresztowany 25 grudnia.

Podczas patrolowania okolic ogrodów działkowych przy ulicy Koszalińskiej, policjanci zauważyli mężczyznę, którego zachowanie nabrało nerwowej tonacji na widok radiowozu. Funkcjonariusze podjęli decyzję o sprawdzeniu jego tożsamości.

Kiedy 34-latek zobaczył zbliżających się do niego policjantów, natychmiast podjął próbę ucieczki. Jednak po krótkim pościgu pieszym mężczyzna został schwytany przez mundurowych. Po jego wylegitymowaniu wyszło na jaw, że odpowiada on rysopisowi osoby poszukiwanej za włamanie do pobliskich altanek ogrodowych.

Zajęli się tym dalej funkcjonariusze pionu kryminalnego oraz dochodzeniowego. Zebrali dowody, które pozwoliły sformułować wobec mężczyzny aż 10 zarzutów dotyczących prób i dokonania kradzieży z włamaniem. W wyniku jego działań, straty oszacowano na ponad 6 tysięcy złotych – informuje starszy sierżant Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej Komendy Powiatowej Policji.