Tragiczny wypadek drogowy na trasie wojewódzkiej 188 pomiędzy Złotowem a Piłą

Na trasie drogi wojewódzkiej 188, która łączy Złotów z Piłą, doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Wypadek miał miejsce tuż przed Skórką, gdzie doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów. Niestety, w wyniku tego brutalnego uderzenia, aż pięć osób odniosło obrażenia.

Wypadku, który miał miejsce około godziny 13.40, nie dało się uniknąć. Bezpośrednio przed miejscowością Skórka, doszło do tragicznego zderzenia dwóch pojazdów – Renault Scenic i Renault Trafic. W akcję ratunkową zaangażowane były służby ratownicze z powiatów pilskiego i złotowskiego, które zostały natychmiast oddelegowane na miejsce zdarzenia. Wsparcie przysłało także Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przyleciało śmigłowcem na miejsce wypadku.

Zgodnie z relacją asp. Damiana Pachucia, oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, jedna z osób poszkodowanych w wypadku, pasażer Renault Scenic, została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Pile. Pozostałe trzy osoby podróżujące Scenicem zostały przewiezione do placówek medycznych w Pile i Złotowie. Również kierowca Renault Trafic trafił do szpitala w Pile.

Na skutek tego tragicznego zdarzenia, ruch na drodze jest zablokowany. Pojazdy muszą omijać miejsce wypadku, co powoduje dodatkowe utrudnienia dla kierowców.