Interwencje złotowskiej policji w związku z dwoma przypadkami przemocy domowej

Policja w Złotowie podjęła działania wobec dwóch mężczyzn oskarżonych o stosowanie przemocy domowej. Obu mężczyznom grozi teraz karne następstwo do pięciu lat pozbawienia wolności.

Pierwszym zanotowanym przypadkiem była sprawa 39-letniego mężczyzny, który będąc pod wpływem alkoholu, wykazywał agresywne tendencje wobec swojej małżonki. Funkcjonariusze złotowskiej jednostki szybko interweniowali, aresztując mężczyznę. Po zgromadzeniu odpowiednich dowodów sprawca został pociągnięty do odpowiedzialności prawnej przez prokuratora za zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną – informuje asp. Damian Pachuc, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Złotowie.

Nie zapomnieli oni również o zastosowaniu dodatkowych środków ochrony. Przy wykorzystaniu tzw. ustawy antyprzemocowej, policja nakazała mężczyźnie natychmiastowe opuszczenie mieszkania i nałożyła zakaz zbliżania się do poszkodowanej kobiety. Środki takie mają na celu ochronę ofiar przemocy i separację ich od sprawców, a za ich użycie odpowiada sprawca, a nie ofiara.

Drugie zgłoszenie do dyżurnego złotowskiej jednostki policji nadeszło w godzinach nocnych. Dotyczyło sytuacji, gdy kobieta z dzieckiem uciekła z mieszkania po tym, jak 36-latek będący pod wpływem alkoholu zaczął okazywać agresję wobec niej. Mężczyzna został zatrzymany przez interweniujących policjantów i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znęcania się fizycznie – dodaje rzecznik prasowy złotowskiej jednostki.